Ви знаходитесь: Головна Актульне інтерв'ю Актульне інтерв'ю Михайло Паночко: «Українським церквам у Західній Європі варто врахувати приклад церкви в Іспанії»
Середа, 10 серпня 2016, 10:19

Михайло Паночко: «Українським церквам у Західній Європі варто врахувати приклад церкви в Іспанії»

Автор  Ирина
Оценить
(0 голоса)

1274_gol

    Мільйони українців працюють сьогодні у країнах Західної Європи, тисячі з них – євангельські християни. Звичайно, вирушаючи за кордон на заробітки, ніхто з них не планує відриватися від церкви. Знайти своїх, п’ятидесятників, і справді можна багато де, та все ж мовний бар’єр, різна ментальність позначаються... Не випадково у великих містах європейських країн почали утворилися україномовні та російськомовні церкви. Про них наша розмова зі старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночком.

    - Михайле Степановичу, ви підтримуєте зв’язки з українськими церквами, що утворилися за кордоном?
    - Так, частина з них є у складі нашого братерства – це  вісім церков в Іспанії (у планах відкрити ще три), одна – у Польщі, три – в Німеччині та одна у Бельгії.
  Буквально нещодавно, 15-17 липня, разом з єпископом Юрієм Веремієм та завідувачем відділу освіти Віктором Вознюком ми провели зустріч із пасторами цих церков у Варшаві. Це була перша зустріч у такому форматі, бо раніше ми просто відвідували закордонні церкви, приїжджаючи у ту чи іншу країну.

MP_3    - Плануєте і надалі робити такі зустрічі? 
   - Чому б ні? Це не тільки нагода поділитися досвідом, останньою інформацією з життя церков, але й підтримати один одного духовно, скласти плани на майбутнє. Ми домовились, що будемо робити з’їздні зібрання для служителів різних країн: один рік, наприклад,  в Іспанії, інший – у Бельгії і т.д. Також обговорили перспективи відкриття нових церков.

    - До речі, про обмін досвідом: у кого він найуспішніший?
   - Думаю логічно назвати досвід Іспанії, де є найбільше наших церков. В інших країнах було б доцільно розвивати церкви за її прикладом: Мадридська церква ХВЄ (пастор Ярослав Демко), як материнська, зареєструвала свої філіали у інших містах країни і поступово розгалужується. На шляху до цього і Польща: там планується відкриття ще трьох церков -  у Любліні, Жешуві та Щецині. За статистикою у Польщі працює понад 700 тисяч українців.

    - Будете готувати місіонерів для цих церков?
    - Зараз наше завдання – рятувати українців, які працюють за кордоном. Другий етап – це вже євангелізувати країни Євросоюзу.  Для цього і потрібні будуть підготовлені кадри –  місіонери, котрі будуть говорити на мовах тих народів, яким поїдуть служити.

    - Під час згаданої поїдки ви встигли побувати не лише в Польщі але у Німеччині?
    - Так. 17 липня ми разом єпископом Юрієм Веремієм відвідали церву в Берліні, де пастором служить Леонід Козоріз. Туди ж приїхали члени церкви із Ростоків. Послужили під час зібрання, помолилися за людей, троє нових (один чоловік та двоє молодих жінок) вийшли до покаяння. Молилися за різні потреби, молодь і діти підходили поспілкуватися, був гарний час.
   Того ж дня ми повернулися до Варшави, де провели вечірню зустріч з молоддю, а потім поїхали додому в Україну.
    - Дякуємо за розповідь, Михайле Степановичу.