Ви знаходитесь: Головна Актульне інтерв'ю
Актульне інтерв'ю

1334_gol

   Наукова презентація нового, унікального у своєму роді видання «Слов'янський  біблійний коментар: сучасна євангельська перспектива» відбулася у Києві в жовтні 2016-го. Утім, передплачувати книгу почали ще рік тому, хоч ціна видання, прямо скажемо, немаленька. У чому унікальність цієї книги ми попросили розповісти секретаря редколегії, кандидата історичних наук Михайла Мокієнка.

MP_4    Другий світовий конгрес християн віри євангельської, що відбудеться у Львові 6-9 жовтня 2016 року,  обіцяє стати знаковою подією в історії світового п’ятидесятницького братерства. Хоча б тому, що проведення його припало на переломний для України та усієї Європи період.
   Які виклики переживає сьогодні Церква? Як з ними справитися? Де межа між правильним і недопустимим в сучасній християнській культурі? Про ці та інші теми – наша розмова зі старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночко.

1278_gol

Кажуть, що життя жінки складне, а життя дружини служителя ще складніше. Чи дійсно це так я намагалася розпитати жінку з досвідом, дружину керівника Відділу освіти Церкви християн віри євангельської України Аллу Вознюк. З якими труднощами довелося зустрітися в перші роки подружнього життя, чи питала в пророків волю Божу на свою долю, про складний період, коли втрачала дітей під час вагітності, а згодом отримала невтішний діагноз «безпліддя» дружина служителя розповіла у відвертому інтерв’ю.

1274_gol

    Мільйони українців працюють сьогодні у країнах Західної Європи, тисячі з них – євангельські християни. Звичайно, вирушаючи за кордон на заробітки, ніхто з них не планує відриватися від церкви. Знайти своїх, п’ятидесятників, і справді можна багато де, та все ж мовний бар’єр, різна ментальність позначаються... Не випадково у великих містах європейських країн почали утворилися україномовні та російськомовні церкви. Про них наша розмова зі старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночком.


1254_1gol

  П’ятий набір студентів Міжнародної місіонерської школи, що проходить на базі Київського біблійного інституту за сприяння місії «Світло для народів» (Швеція), розпочав навчання з 1 червня 2016. Тринадцять братів та одинадцять сестер приїхали до Києва із різних областей України, з Білорусі, Киргизстану і США.
     Поблагословити їх на успішне навчання прийшло чимало гостей. Зокрема своє наставлення групі сказали пастори Київських церков Сергій Вознюк та Микола Каленик,  директор місії «Добрий Самарянин» Ростислав Боришкевич і заступник директора місії «Голос надії» Віктор Оніщук. А також старші  пресвітери Чернігівської і Київської областей Михайло Кукса та Олександр Озеруга. Вони ділилися власним досвідом та  істинами, які поклав Бог на серце цього дня.
     Про те як  функціонує ММШ, де сьогодні трудяться її випускники, а також як знайти баланс у формулі «сім’я плюс служіння» наша розмова із координатором школи Антоном Куксою.

1252_gol Офіційно старт «Проекту-400» було оголошено під час річної звітної конференції ЦХВЄУ у квітні 2016 р. Однак робота над ним розпочалася ще раніше. Група служителів вже півроку працює над стратегією та механізмами реалізації масштабних планів братерства. Більш детально розповісти про це ми попросили старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка.

1188_gol

    На одному з християнських сайтів є цікавий додаток – «Виміряй температуру свого християнства». Простенький тест дає характеристики теплого християнина (позначки «холодний» та «гарячий» ви натискаєте за логікою речей). Результати з’являються на загальній шкалі – така собі візуалізація духовного стану. На щастя, у житті – гарячих християн видно здалеку без будь-яких тестів, їх справи говорять самі за себе.
    Про це подумала, коли працювала над матеріалом про роботу п’ятидесятницьких церков на сході України. У нашому братерстві цей напрямок курує єпископ Володимир Бричка, який сам здійснив уже близько сорока поїздок на прифронтові території. Цього року мені пощастило разом із Володимиром Дмитровичем відвідати Донеччину і Луганщину у команді волонтерів. Неопубліковані уривки з репортажу того часу та роздуми єпископа – у свіжому інтерв’ю до вашої уваги.

1133_gol

     Старенька жінка тримає свіжу хлібину, її руки тремтять, очі опущені. За нею – сивий чоловік, діти з голодним поглядом, отримують хліб і чемно дякують… Такі кадри сьогодення. Роздавати людям хліб, у всіх змістах слова,  для служителів церкви «Христос є відповідь» м. Свердловськ, що на Луганщині (територія підконтрольна ЛНР) вже стало звичною роботою.

1123_gol

Наша розмова зі старшим пресвітером Волинської області Михайлом Близнюком торкнулася насамперед питань, насущних для всієї церкви в Україні – події на Сході та служіння постраждалим людям. Єпископ розповів про специфіку роботи переселенцями, які прагнуть переїхати до західної Європи та про допомогу нелегальним мігрантам (область прикордонна). А також про те, як виросла церква за останні п’ять років.

1021_gol

    Еще в сентябре 2014 году  власти перенесли областной центр из оккупированного Луганска в город Северодонецк. В этом крупном промышленном центре Церковь христиан веры евангельской насчитывает не многим более сорока членов. Однако на богослужениях людей всегда значительно больше. Церковь активно трудится с переселенцами из зоны АТО и малообеспеченными жителями города.  Рассказать о жизни в городе и духовном климате на Востоке мы попросили миссионера  миссии «Голос надежды», дьякона Александра Руденко.