Лютий 3, 2016 2 213 Переглядів

Всеукраїнський круглий стіл: формування особистості

     22 грудня 2015 року у Верховній Раді України за ініціативою народних депутатів та Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський круглий стіл.

     Близько 100 вчених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали у столицю з метою презентації своїх наукових досліджень з питань: впливу християнства на розвиток України та інших країн світу, оцінки християнських цінностей, як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України.  Про це повідомляє сайт відділу освіти ЦХВЄУ з посиланням на imzo.gov.ua.

     Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є формування системи цінностей. Знання є значно швидкоплинніші ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати рішення, спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон «Про освіту» повинен дати відповідь на питання, що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують як християнську державу, що себе вважає частиною європейського культурного простору. «Принцип невтручання у справи не означає, що церква і освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії», – підкреслила народний депутат.

1206_       Член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки Ольга Романенко зазначила, що все частіше науковці проводять дослідження і виявляють тісний зв’язок впливу світогляду людей на економічне, а також суспільне життя країн. Ігнорування духовних чинників у наукових дослідженнях і міф про те, що «релігія і наука є не сумісні», досі мають негативний вплив на формування спеціалістів в університетах країни. Особливий інтерес викликала статистика Світового банку щодо оцінки впливу християнства на соціально-економічний розвиток країн, у якій наводилася вражаюча статистика стосовно економічного рівня країн залежно від їх віросповідання та світогляду громадян.

     Народні депутати та науковці з позиції християнських цінностей обговорили шляхи вирішення нагальних проблем у науці та освіті: лобіювання законопроектів, які б захищали християнські цінності, зокрема, родинні; широке впровадження у вищих освітніх закладах предмету християнської етики, християнської культури. У ВНЗ – запровадження курсів християнської філософії, економіки, політології, родинознавства та утворити факультети богослов’я, які є в більшості Університетах Європи.

     Учасники круглого столу вирішили створити асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження і проекти щодо поглиблення науки і освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію із міжнародними науковими і освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.

Попередня Церкви західних областей готові прийняти близько 100 дітей з Луганщини на літні канікули
Наступна Комітет обласних керівників молоді погодив плани на рік

Вам також може сподобатися

Відділ освіти

Звітна зустріч працівників Відділу освіти

      9 грудня 2015 року в приміщенні Київського біблійного інституту відбулася зустріч керівників церковної освіти.

Відділ освіти

Київська церква «Ковчег» поблагословила на навчання чергову групу студентів-місіонерів

На базі однієї з найстаріших церков ХВЄ Києва «Ковчег» уже кілька років функціонує місіонерська школа «Ковчег спасіння». 11 лютого 2018р. тут відбулося святкове служіння, під час якого поблагословили на навчання чергову групу студентів.

Відділ дитячого служіння

«Жертовне та христоцентричне життя у майбутньому принесе багато плодів» – Сергій Манелюк випускникам КБІ

29 березня 2019 року в Київському Біблійному інституті відбувся випуск групи методистів дитячого та підліткового служіння.