Липень 24, 2014 0 539 Переглядів

ВРЦіРО оприлюднила звернення до засобів масової інформації

     Звернення 
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до засобів масової інформації

     У сучасному бутті засобам масової інформації відведена важлива роль у формуванні громадської думки у суспільстві та міжлюдських взаємовідносин у світі. Похвально, приємно і суспільно корисно, коли ця роль здійснюється відповідально, з дотриманням загальнолюдських принципів моралі, законодавства та високих стандартів сучасної журналістики.

     Однак, все частіше ми стаємо свідками іншого роду “журналістики” – інформаційних воєн, які ведуться як між країнами та народами, так і всередині нашої країни, коли Істина брутально підміняється відвертою брехнею.

     У таких випадках засоби масової інформації, які покликані свідчити і доносити до людей правду, особливо останнім часом використовуються з метою розпалювання ворожнечі проти України, виправдовування зовнішньої агресії проти нашої держави, порушення її суверенітету й територіальної цілісності. Визнаючи правду однією з найвищих цінностей, ми вважаємо недостойним та засуджуємо розповсюдження неправдивої і фальшивої інформації про події в Україні.

     На превеликий жаль релігійна сфера не є виключенням. В нашій країні та з-за кордону зі сторони телеканалів та інших ЗМІ неодноразово спостерігалося поширення неправдивої, недостовірної та часом провокаційної інформації на релігійну тематику. Внаслідок цього формується негативне ставлення як до віруючих та релігійної спільноти взагалі, так і до окремих українських конфесій та релігійних організацій і їх представників, що може призвести до посилення поділу та провокувати ворожнечу всередині українського суспільства, і, як наслідок, привести до вкрай небезпечного суспільного протистояння на релігійному ґрунті.

     Такі дії загрожують внутрішній безпеці нашої країни, яка сьогодні як ніколи має потребу в єдності та консолідації всіх своїх здорових сил. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій докладає багато зусиль для збереження миру і дотримання міжконфесійного порозуміння в українському суспільстві. Ми не можемо допустити, щоб ці зусилля були змарновані шляхом зловживання свободою слова як в українських, так і в закордонних ЗМІ.

     Ми усвідомлюємо потребу суспільства у всебічному, зваженому, об’єктивному інформуванні про церковне і релігійне життя, в тому числі потребу висвітлення проблемних питань життя конфесій та міжконфесійних відносин. Церкви і релігійні організації відкриті до конструктивної співпраці із засобами масової інформації для досягнення цієї мети. Зі свого боку ми закликаємо як українські, так і закордонні ЗМІ, об’єктивно та неупереджено висвітлювати події суспільно-політичного, міжнаціонального, релігійного та міжконфесійного життя в Україні. Всім нам належить пам’ятати, що неправда є одним з найважчих гріхів, за який неправдомовець несе також і духовну відповідальність.

     Сподіваємося, що конструктивна співпраця Церков та релігійних організацій з представниками медіа сприятиме припиненню зовнішньої агресії проти України, зупиненню кровопролиття, подоланню ворожнечі, формуванню високоморального, мирного, стабільного, злагодженого й консолідованого українського суспільства, зміцненню української державності, встановленню справедливих відносин з іншими країнами.

     За дорученням Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

     Головуючий у ВРЦіРО

     +ФІЛАРЕТ,

     Патріарх Київський і всієї Руси-України,

     Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату 

     Київ, 23.07.2014 р.

Попередня Хрещення у Тарасівці: служити Господу приходить молодь
Наступна Плачте з тими, хто плаче

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Круглий стіл у Центрі Разумкова: «Що може зробити Церква в нинішній суспільно-політичній ситуації в Україні?»

   15 травня 2014р. відбулося чергове засідання постійно діючого Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин».  Його організатори –  Центр Разумкова та…

Новини братерства

Сто дітей, батьки яких працюють у колоніях, хоспісах та служать у війську, стали учасниками Різдвяної акції у церкві «Скинія»

   Сніжний і морозний Різдвяний день, 7 січня, наповнився теплом й веселощами для дітей із різних областей України, які провели свято разом…

Новини братерства

Підготовка до Національного дня молитви за Україну набирає обертів – у березні відбудеться зустріч пасторів Києва і області

   17 лютого у відбулася зустріч Духовної Ради Національного дня молитви за Україну. Обговорювали програму, склад спікерів, але головним питанням на порядку денному була…