28 Листопада, 2018 0 1903 Переглядів

Церкви у Болгарії виступили проти законопроектів, що грубо втручаються у життя релігійних громад

25 листопада 2018 року тисячі християн Болгарії вийшли до центру Софії для спільної молитви та заклику про допомогу.

Масові заходи пов’язані з тим, що Парламент Болгарії 4 жовтня прийняв у першому читанні законодавчі зміни щодо релігійного життя в країні. До 16 листопада тривали обговорення перед остаточним ухваленням закону, який жорстко втручається в життя та діяльність релігійних громад.

Обмеження зібрань, освіти та місіонерства

Два документи пропонують зміни, згідно з якими держава вводить сильні обмеження щодо будівель та споруд, що можна використовувати для релігійних цілей. При цьому нове законодавство забороняє проведення релігійних заходів та практик в будівлях, які не призначені для релігійних заходів.

Законодавці наполягають на тому, що болгарські громадяни можуть здійснювати богослужбову/літургійну діяльність лише тоді, коли вони отримали освіту в Болгарії або коли їх іноземний диплом визнано урядовим компетентним органом та при сертифікації від визнаних та зареєстрованих урядом деномінацій. Нове законодавство вимагає членства в триста осіб для того, щоб релігійна група отримати статус юридичної особи.

Відповідно до першого законопроекту право на відкриття релігійних шкіл та підготовки конфесійних служителів буде надано лише православним і мусульманам. Усі інші релігійні напрямки дискримінуються через незначну кількість самоідентифікованих послідовників відповідно до національного перепису населення 2011 року. Згідно з законопроектом, їм не буде дозволено відкрити власні установи для підготовки духовенства. Видача академічних сертифікатів по теології буде заборонена для всіх менших конфесій.

Обидва документи встановлюють важкі обмеження для іноземців щодо виконання релігійної діяльності у країні. Єдиний спосіб, щоб іноземець (місіонер, проповідник, вчитель, євангеліст і т. д.) міг провести богослужіння або виголосити проповідь буде, якщо він це робитиме спільно з болгарським рукопокладеним священнослужителем.

Єдиний спосіб отримати пожертви з-за кордону – відповідність двом критеріям: кошти мають бути спрямовані лише на будівництво або соціальну допомогу. По-друге, пожертвування саме по собі потребує попереднього дозволу, виданого Державним комітетом у справах релігій. Інакше кажучи, ніяке іноземне спонсорство не буде дозволено для роботи християнських медичних центрів, для навчальної діяльності, для видавництва літератури, для культурних заходів, для малого бізнесу, для волонтерських ініціатив.

Крім того, у документах не прописано жодних умов чи компентенцій, якими буде послуговуватись урядовий Комітетет з питань релігій, щоб вирішити, які пожертвування можуть бути дозволені.

Потрібна наша молитва

Хвилю протестів підтримали усі релігійні громади Болгарії, включаючи православних, мусульман, усі протестантські конфесії, вірменську громаду, єврейську спільноту та Апостольську Нунціатуру Католицької Церкви, повідомляють священнослужителі Болгарської П’ятидесятницької Церкви. Жодна релігійна громада не погодилася з запропонованими змінами.

Протестні заяви були озвучені та надіслані до владних офісів від ряду протестантських конфесій та «парасолькових» організацій, включаючи Національний альянс Об’єднаної Церкви Бога, Євангелічний Альянс Болгарії, Національну раду релігійних громад Болгарії, а також десятки громадських організацій.

«Намагаючись контролювати пожертвування, втручатися в богословську освіту та встановлювати державні положення щодо священнослужителів, болгарська держава помилково намагається втручатися до внутрішнього життя релігійних громад. Майже кожна стаття в нещодавно запропонованих законопроектах помилково і несправедливо заявляє про політичну владу над релігійним життям», – аналізує ситуацію завідувач Відділу зовнішніх та міжнародних зв’язків УЦХВЄ, Юрій Кулакевич.

Як зазначає  пастор, наша молитва та інші законні дії різного характеру сьогодні є цінними для наших братів та сестер в Болгарії.

 

https://www.facebook.com/driver.evangelist/videos/368116177326872/?hc_location=ufi

Попередня Геннадій Андросов, церква «Жива надія», м. Миргород, 2018 р.
Наступна Фестиваль «Надія» пройшов у місті Боярка на Київщині

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини

Розпочато реєстрацію на Східноєвропейський лідерський форум-2019

6-9 листопада 2019 року в Києві відбудеться дев’ятий Східноєвропейський лідерський