8 Травня, 2013 0 996 Переглядів

Сім днів у Іспанії

     Михайло Паночко проповідував на семінарах та під час вуличної євангелізації у сквері Мадрида, де збираються українські заробітчани

     Щорічні відвідини іспанських церков, що входять до братства ЦХВЄУ, для старшого єпископа Михайла Паночка  вже стали доброю традицією. Це – сотні кілометрів дорогами Королівства Іспанія, десятки звершених молитов, особистих бесід, семінари, служіння з розбору Слова. Цього року поїздка тривала з 10 по 17 квітня. Михайло Степанович поділився деякими деталями.
     ВАЛЕНСІЯ (перший день). Літак вилетів із Київського аеропорту «Жуляни» і через кілька годин приземлився у Валенсії, що на березі Середземного моря. Там мене зустріли віруючі із місцевої невеличкої церкви (біля десятка чоловік, в основному заробітчани). Увечері у нас було спілкування: розбір Божого Слова та молитва. Серед присутніх була одна жіночка з невіруючих, яка досить добре сприйняла Слово. Зустріти мене до Валенсії приїхав пастор церкви ХВЄ з міста Мадрида Ярослав Демко. Наступного дня, оглянувши історичні пам’ятки міста на узбережжі, ми вирушили до Мадрида, що розташований майже за 360 км.
     МАДРИД, (з другого по п’ятий день).  Там церква налічує майже сто членів. Два дні підряд ми мали спілкування на вечірньому Богослужінні, а на третій, в суботу 13 квітня, у Мадриді відбувся семінар, на який приїхали представники церков із інших міст Іспанії. Зокрема були пастори із Севільї і Малаги, група братів із Торрев’єхи і Марбелю. Це ті міста, де народилися і сьогодні діють наші церкви. Як правило, вони невеликі – 20-30 членів, але це офіційно зареєстровані релігійні громади, котрі орендують приміщення для проведення богослужінь. Загалом церкви ХВЄУ в Іспанії налічують близько 200 членів (ця цифра постійно коливається, адже періодично одні віруючі приїжджають, інші від’їжджають).
     Перед зібранням у неділю брати запросили мене взяти участь у євангелізації, що проходила у міському сквері Мадрида, де зазвичай збираються наші заробітчани в пошуках роботи і житла. Туди приїжджають мікроавтобуси з України, що привозять різні передачі, там відбувається обмін інформацією і товарами. Сотні і сотні людей – оживлений п’ятачок такий. О 10-й ранку віруючі виставили столики з матеріалами для роздачі (християнські книги, брошури, Біблії) та апаратуру. Почали співати псалми, а потім запросили до слова мене. Скажу відверто, в такій нецерковній атмосфері, де люди кудись поспішають кожен у своїх справах,  давно не проповідував.  Але, дякувати Богу, на проповідь, яка тривала 15-20 хвилин, зібралися слухачі. І на заклик вийти до покаяння відгукнулося п’ятеро душ (четверо жіночок і один чоловік). Троє із них покинули всі свої плани та поїхали на зібрання на 12 годину. Того дня покаялася ще одна новонавернена жіночка. Брати і сестри дуже раділи. Після служіння вони влаштували спільний обід, під час якого до мене та пастора підійшли люди із країн колишнього Союзу, які попросили проводити служіння ще й російською мовою. У Мадридській церкві вже озброїлися цією ідеєю.
     ТОРРЕВ’ЄХА (шостий та сьомий день). У перекладі назва міста Торрев’єха означає  «Стара вежа». Щоб дістатися туди, нам із виконуючим обов’язки пастора місцевої церкви Володимиром Будиком довелось подолати на авто ще понад півтисячі кілометрів. Місто розташоване на півдні країни, на узбережжі Середземного моря. Там ми оглянули історичні пам’ятки. Наступного дня, у вівторок, зробили екскурсію за 65 км в знамениту  Картахену (колись місто називали Карфаген), де збереглися старовинні замки і амфітеатри. А увечері – знову гарне зібрання із братами і сестрами, що з’їхалися із цієї місцевості. До речі, разом із п’ятидесятниками у Торрев’єсі церкву відвідують і баптисти, які задоволені служінням. Того вечора молилися за служителів, Дух Святий дав таке цінне для них слово підбадьорення. Як і в інших містах брати і сестри отримали для роздачі при проповіді привезені мною з України Євангелії, диски з проповідями, брошури. Наступного ранку на мене чекав ще один переїзд – за 200 км до аеропорту Валенсії, звідки я щасливо прилетів до Києва.
      Для довідки:
     Іспанська церква поки що перша в Західній Європі, яка стала частиною братства ЦХВЄУ. Народжується такий осередок в Німеччині, там є вже три церкви, – в містах Берліні, Диллингені і Росток, – котрі хотіли б, об’єднавшись, стати частиною нашого братства. В Парижі є одна церква, яку підтримують брати із Іспанії, вони запрошують Михайла Степановича при нагоді відвідати Францію. Є також зібрання в столиці Бельгії Брюсселі, там збираються понад сто християн віри євангельської, що правда це румуномовна група, яку відвідують в основному вихідці із Чернівецької області.

Folder Gallery Error: No picture available inside wp-content/uploads.


Попередня На річницю відкриття церква приймала інвалідів
Наступна ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Старший пресвітер Кіровоградського обласного об’єднання відвідав віддалені церкви області

Квітень-травень в розкладі старшого пресвітера Кіровоградського обласного об’єднання Анатолія Філіпенка 

Новини братерства

У Дніпрі понад  50 людей пройшли навчання на курсах душеопікунів

Перший тиждень березня у церкві «Віфанія» міста Дніпра відбулося навчання

Новини братерства