Січень 31, 2014 0 197 Переглядів

Михайло Паночко про зустріч з Президентом: «Коли бюджетники б’ють народ, який їх годує, це те саме, якби діти напали на маму»

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко розповів подробиці зустрічі глав Церков з Президентом України, що відбулася 24 січня 2014 року в Адміністрації Президента України.

     Церква не може залишатися осторонь, від подій, які потрясли і продовжують потрясати Україну. Тому, це 22 січня за ініціативою ЦХВЄУ було скликане екстрене засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), під час якого глави церков постановили терміново зустрітися із Президентом України Віктором Януковичем і закликати його до негайного припинення кровопролиття. Зустріч в АП відбулася через день, 24 січня.

     – Розмова з президентом тривала протягом двох з половиною годин. Більшість з глав церков використали можливість висловити йому свою думку та дати поради. Я послався на місце з Писання: «Смерть та життя у владі язика» (Притч. 18: 21), – розповідає Михайло Паночко. – Насамперед, акцентував увагу на тому, що подальше розгортання подій залежать від його слів: вони будуть чи на добро, чи на руїну і за них треба буде нести відповідальність. Адже на мою думку, у владі Президента було погасити іскру, що виникла в кінця листопада, коли «Беркутівці» жорстоко побили молодь на Майдані Незалежності. Ще тоді треба було зробити дві речі: покарати винних, і Президент мав би публічно вибачитися перед народом, так би мовити, взяти удар на себе. Але замість того, щоб погасити іскру, влада підлила масла у вогонь і прийняла16 січня закони, які справедливо назвали диктаторськими. Це полум’я сьогодні досягає до Банкової (я мав на увазі обстановку – все навколо АП оточено спецслужбами, стоять вантажівки, різні загороди, блокпости… відчувається неспокійна атмосфера).

     Я закликав президента терміново вжити якихось дій, щоб погасити цю пожежу. Просив його проявивши батьківське ставлення до своєї нації. Бо неможна бити тих людей, які утримують і годують державу. Сьогодні така ситуація, що силовики-бюджетники, які не виробляють ніякої продукції, а живуть за рахунок податків, б’ють народ. Це те саме, якби діти напали на маму, яка їх кормить.

     Ці слова старшого єпископа викликали певне незадоволення у Президента, який тим не менше, визнав: «Ви правильно сказали». Віктор Янукович зауважив, що представники церков мають враховувати й те, що міліція і спецслужби теж страждають, коли в них кидають пляшки із запалювальною сумішшю. А також зазначив, що певні висновки вже зроблено: відсторонено від роботи голову міськдержадміністрації Олександра Попова, заступника секретаря РНБОУ Володимира Сівковича, деяких інших чиновників (на той час прем’єр Микола Азаров ще займав своє крісло). Керівники церков у свою чергу зауважили, що відсторонення від роботи чиновників ще не є покаранням за злочини.

     За словами Михайла Степановича, президент пообіцяв представникам церков, що у вівторок 28 січня, відбудеться позачергове засідання ВР, на якій буде переформатовано уряд, та відмінено прийняті нашвидкуруч закони. Він також пообіцяв, що буде шукати виходу з політичної кризи, що склалася.

– Я закликаю усіх вірних Церкви не знемагати у постах та молитві до Господа, та бути ходатаями за нашу українську землю у цей складний для народу час, – заявляє Старший єпископ ЦХВЄУ.

Попередня Вручення сертифікатів в Зарічному
Наступна Віктора Боришкевича переобрано головою обласного об’єднання Рівненщини

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Пастора Тараса Сеня, якого у неділю затримали представники збройного угрупування «ЛНР», звільнено

 Як повідомлялося раніше, у неділю, 27 вересня в м. Свердловську Луганської області представники збройного угрупування «ЛНР» захопили у полон пастора….

Новини братерства

У Хмельницькому з’явилася «Благодать Христа»

18 березня на Поділлі офіційно з’явилося ще одне місце для молитви. У Хмельницькому відбулося урочисте відкриття церкви ХВЄ «Благодать Христа». Близько двох сотень осіб прийшли розділити радість із подолянами.

Пастор новоствореної церкви, старший пастор Хмельницького обласного об’єднання Ростислав Мурах, доручивши перерізати символічну червону стрічку старшому єпископу Церкви ХВЄ Михайлу Паночко, запросив усіх до молитовного будинку.

Новини братерства

Плід, що виростав 20 років – привітати з ювілеєм церкву ХВЄ у Тарасівці прийшла влада і сільська інтелігенція

   Недільний день 18 жовтня 2015 р. видався погожим, як для середини осені. Біля молитовного дому церкви «Надія», ще з ранку було людно…