Ви знаходитесь: Головна Проекти Світовий конгрес ХВЄ 2016 «Дух Святий приходить туди, де є однодушність» - нотатки з урочистого відкриття ІІ Світового конгресу ХВЄ

«Дух Святий приходить туди, де є однодушність» - нотатки з урочистого відкриття ІІ Світового конгресу ХВЄ

1299_gol       Гасло цьогорічного форуму: «П’ятидесятниця — відповідь на виклики сучасності». Як і минулого разу, три роки тому, делегатів прийняла львівська церква «Голгофа». Конгрес проходитиме  впродовж чотирьох днів з 6-9 жовтня 2016 року.

       Реєстрація делегатів (яких станом на четвер прибуло майже дві тисячі осіб із 16 країн) розпочалася ще о 14:00. У цей час ще продовжувалося засідання комітету Міжнародної Асамблеї ХВЄ, на якому глави 17-ти п’ятидесятницьких союзів світу обрали нове керівництво. Зміна президента МАХВЄ відбувається кожні два роки, і новим головою став Віктор Павловський (Молдова), а його заступником — Едуард Грабовенко (РФ).

       О 18:00 відбулося урочисте відкриття, співом служив хор місцевої церкви. Ведучим відкриття був заввідділом освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк.

       Першу молитву звершив екс-голова МАХВЄ Марек Камінський. Прочитавши уривок з Євангелії Дії 2:1-3, він зауважив: «Дух Святий приходить туди, де є однодушність. Ми усі бажаємо, щоб Святий Дух зійшов на усю церкву, але також ми потребуємо, щоб він зійшов на кожного. А для цього необхідно, щоб ми любили одне одного!» 

       Старший єпископ ЦХВЄ Михайло Паночко приводив присутніх до молитви за Україну: «Ніщо не може змінити Його обітниць. Боже Слово перебуває повік! І саме любов до Бога, любов до братерства і любов до наших країн надихає нас збиратися і молитися!»

       Заступник Старшого єпископа ХВЄУ єпископ Микола Синюк мав слово проповіді. «П’ятидесятниця — це день, коли купка рибалок стала монолітом, який взяв на себе відповідальність за весь світ, — зазначив він. — Церква народилася в день П’ятидесятниці. Тому тільки в контексті Церкви можна говорити про П’ятидесятницю».

       Форум відвідав і мер Львова Андрій Садовий. Звертаючись до делегатів, він сказав: «Ми не обираємо країну, де народжуватися, ми обираємо тільки: бути людьми чи бути нелюдами. Дякую вам усім, за те, що ви тут. Бажаю усім багато любові!» 

       Єпископ Слов’янського Дистрикту Церков Асамблей Божих США Віктор Прохор проповідував на тему: «Ресурси Святого Духа для Церкви». «П’ятидесятниця — це дух здорового глузду, дух самоконтролю. Це розумне служіння Господу! Дух Божий «ставить мізки на місце», — сказав служитель. - П’ятидесятниця — це дар Божий! І його, згідно 2Тим.1:6, потрібно розігрівати!»

       У свою чергу з вітаннями звернулися до делегатів директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, новообране керівництво МАХВЄ — Віктор Павловський та Едуард Грабовенко, Координатор місіонерської діяльності Асамблей Божих США в Україні Джеральд Доллар, голова Об’єднання слов’янських церков ХВЄП Америки (WEST) Петро Саєнко, голова Об’єднання слов’янських церков ХВЄП Америки (EAST) Віктор Лимонченко та багато інших.