Червень 22, 2011 2 3593 Переглядів

М. Паночко взяв участь у відкритті Українського Дому Біблії

21. 06. 2011. У Києві відбулося урочисте відкриття і посвячення Українського Дому Біблії, побудову якого Українське Біблійне Товариство почало наприкінці 2009 року. Подія стала потрійним торжеством, адже в цей же день виповнилось 20 років від заснування УБТ, до того ж відбулася довгоочікувана презентація четвертого перекладу Біблії на українську мову Рафаїла Турконяка.

Почав церемонію відкриття президент УБТ Григорій Комендант, який у своїй промові подякував усім, хто зробив внесок у будівництво, і зазначив, що Дім Біблії посвячується на служіння усьому українському народові. Після цього він разом із спеціально запрошеним на урочистість головою Верховної Ради Володимиром Литвином перерізав червону стрічку і символічно вніс у будинок Біблію, без якої, за його словами, цей Дім нічого не був би вартий.

Урочисте дійство продовжилося в конференц-залі, де після виступу хору Київської духовної академії і семінарії звершилася молитва посвячення Дому Біблії. Міністр культури Михайло Кулиняк було зачитав привітання від керівництва держави. Зокрема, Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні відзначив, що «діяльність Українського Біблійного Товариства достойна бути прикладом конструктивної співпраці християнських церков» і побажав учасникам свята «вагомих духовних і життєвих досягнень на благо Церкви України».

Володимир Литвин у своєму виступі звернув увагу на те, що святкування ювілею УБТ майже співпало з Днем незалежності, і підсумував, що Бог є запорукою незалежності України. Голова Верховної Ради пообіцяв в рамках святкового засідання уряду, присвяченому 20-ій річниці незалежності, провести виставку Біблії та іншої духовної літератури.

Також лунали вітання від представників Київської міської державної адміністрації.

Почесний член Українського Біблійного Товариства Микола Жукалюк згадав про ті часи, коли Біблія вважалася контрабандною книгою, а її прихильники — ворогами народу, і відзначив, наскільки на цьому фоні є важливою і цінною 20-та річниця УБТ, ровесника незалежної України.

Після відеосюжету — ілюстрації діяльності Українського Біблійного Товариства — заступник старшого єпископа церков ХВЄ, генеральний секретар товариства Олександр Бабійчук подав невеликий звіт «Сьогодення УБТ». За його словами, на минулій звітній конференції п’ять років тому Українське Біблійне Товариство порівнювали з підлітком, який лише починав формуватися як особистість, проте сьогодні його можна з упевненістю назвати змужнілим юнаком, що досяг повноліття і активно здобуває життєвий досвід. У сфері перекладу головним досягненням товариства є завершення багаторічної клопіткої праці над 4-им перекладом Біблії сучасною українською літературною мовою. За роки існування було надруковано і поширено понад 8 100 000 Біблій та іншої літератури (з них: 18% — у церквах, 6% — у в’язницях, 6% — у дитячих будинках, 6% — у лікарнях, 6% — у будинках для престарілих, 1% — у дитячих садочках, 5% — серед школярів, 2% — серед студентів, 3% — в армії, 47% — серед інших громадян). Спільно з церквами щороку проводилися святкування Дня Біблії, виставки християнської літератури та інші заходи, спрямовані на популяризацію Божого Слова серед населення. Також немалим досягненням стало закінчення будівництва Дому Біблії. Олександр Бабійчук завершив свій виступ словами: «До цього місця допоміг нам Господь!»

Продовжили свої привітання члени УБТ та гості свята, серед яких були настоятель Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Мефодій, єпископ Української Православної Церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря), архієпископ Української єпархії Вірменської Православної Церкви Григоріс Буннятян, відповідальний за зовнішні зв’язки Римсько-католицької церкви в Україні Маркіян Трофим’як, голова Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської Михайло Паночко, президент Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів сьомого дня Віктор Алексєєнко, голова Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, голова Об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України Анатолій Гаврилюк, старший пастор Української християнської євангельської церкви Леонід Падун, керівник секретаріату Верховного Архієпископа УГКЦ Олексій Петрів та інші.

Зокрема, старший єпископ Церков ХВЄ Михайло Паночко звернув увагу на слова Писання, які свідчать, що виконавці Божого Слова будуть «головою, а не хвостом». «На жаль Україна сьогодні плететься у хвості всіх добрих починань, а в негативних інколи займає перше місце — і нам це болить. Тому це знакова подія. Є надія, що Україна може стати головою, тобто в числі передових держав. І це може зробити не політика, не економіка, не філософи. Це може зробити Боже Слово, яке має сіяти Церква Христова в Україні», — сказав він.

Почесними гостями свята були генеральний секретар Норвезького Біблійного Товариства Стейн Мідске, координатор Об’єднаних біблійних товариств Бернт Олсен.

Завершилась перша частина служінням хору музичної місії «Київ», який виконав твір Миколи Лисенка «Молитва за Україну».

Відразу після обіду відбулася презентація четвертого перекладу Біблії Рафаїла Турконяка. Віце-президент Українського Біблійного Товариства Василь Луцишин розповів про історію перекладу, який почався ще у 1993 році, і подякував усім, хто брав участь у праці над ним. Слово було надане самому автору перекладу, який почав свій виступ словами: «Христос воскрес!» Рафаїл Турконяк зазначив, що працював старанно, але готовий до критики і відкритий до зауважень. Автор висловив подяку Господу і всьому перекладацькому колективу, без допомоги якого він не зміг би завершити працю.

Після презентації почалася звітна конференція УБТ. Присутні вислухали звіти про роботу президента, віце-президента, генерального секретаря, голови ревізійної комісії. Відбулися вибори нового складу правління УБТ, на яких усі одноголосно підтримали кандидатури діючих керівників. Багатьом працівникам Біблійного Товариства були вручені пам’ятні подарунки.

Наприкінці зустрічі було надано слово виконавчому директору Російського Біблійного Товариства Анатолію Руденку, який підсумував конференцію, чітко окресливши основну ціль товариства: «Головне не те, щоб Біблія перекладалась чи щоб була фізично доступна, чи щоб про неї говорили, а головне — щоб люди її розуміли і використовували у своєму житті. Це називається застосуванням Біблії. Адже часто люди думають що Біблія — це книга для священиків, для надто віруючих, що це книга про релігію. Тому головне завдання Біблійного Товариства — щоб Біблія стала народною книгою, використовувалася людьми і була книгою не про релігію, а про життя!»

Дмитрій Довбуш, журнал «Благовісник»

Попередня Ігора Луціва рукопоклали на пресвітерське служіння
Наступна Рабочая встреча руководителей областных отделов

Вам також може сподобатися

Історія цервки

Михайло Паночко: «Мій батько увірував першим у родині, він любив співати в церковному хорі»

Село Сулимів, на Львівщині, має свою багату  історію, перша згадка

Соціальне служіння

Капелани братерства провели навчання на Київщині (оновлено)

Конференція на тему «Особливості служіння капелана та волонтера в умовах

Новини братерства

Юнаки – ви сильні?

З 27 по 29 липня в с. Рованці, що поблизу Луцька, відбувся II Волинський з’їзд молоді ХВЄ, який зібрав близько тисячі молодих людей із церков усієї області.