Березень 13, 2013 0 239 Переглядів

Європейська п’ятидесятницька спільнота: лібералізм у церкві – це небезпечно

Цього року конференція керівників п’ятидесятницьких церков Європи – Pentecostal European Fellowship – відбулася у Швейцарії, в мальовничому містечку Емметтен, розташованому в Альпах за сотню кілометрів від Цюріха. Лідери церков більш як 25 країн Європи зібралися на початку березня, щоб відзвітувати про діяльність та обрати керівництво PEF на найближчі три роки.

     Одна із тем, котра викликала неоднозначну реакцію серед Західноєвропейських пасторів – моральна і духовна криза та лібералізм у церкві. Особливо гостро вона прозвучала у виступі єпископа Союзу Церков Християн Віри Євангельської Молдови Віктора Павловського. Він зазначив, що тенденції відступлення у церквах від стандартів Святого Писання, свідком яких є сьогодні Західна Європа, можуть призвести до наслідків більш небезпечних ніж будь-яка криза, політична, економічна чи соціальна. Служителі все частіше ідуть на поступки прихожанам: почастішали розлучення і повторні шлюби, стало припустимим, щоб молоді пари жили разом ще до одруження. Це – сучасна західноєвропейська традиція. В зібрання проникає дух світського, гріховного, а служителі з цим миряться. Як наслідок церква втрачає силу, бачення і помазання. Інтерес людей іти в таку обезсилену церкву зникає.
Залізний аргумент на користь консервативних Євангельських устоїв, яких по сьогодні притримуються церкви в Східній Європі є те, що на Сході кількість віруючих і п’ятидесятницьких церквах постійно зростає. На  Заході ж навпаки, молитовні будинки поволі пустіють, церква втрачає свій вплив на суспільство.
612a

Як розповів старший єпископ ЦХВЄУ, член президії PEF Михайло Паночко, хоч серед керівництва Західноєвропейських церков питанню небезпеки лібералізму ще не надають особливої ваги, тим не менше про нього вже говорять викладачі-богослови, аналітики та рядові пастори помісних церков. – В рамках конференції в Швейцарії я провів двосторонню зустріч із президентом Союзу п’ятидесятників Румунії Павлом Тіпеєм, – розповідає Михайло Степанович. –  Ми обмінялися інформацією про поточний стан справ у братствах наших країн. Павло запросив мене відвідати Румунію і послужити у церквах, де богослужіння ведеться українською мовою. У відповідь він отримав запрошення в Україну на черговий з’їзд ЦХВЄУ, що відбудеться в 2014 році.  Цікаво, що в Румунії п’ятидесятницька Церква – єдина, кількість членів якої зростає, а не зменшуються. Румунські місіонери відвідують понад 30 церков у Чернівецькій області, де населення румуномовне. Також наші  служителі їздять до Румунії, щоб підтримувати Словом україномовні церкви.  612b
Під час конференції було обрано президента Pentecostal European Fellowship на термін до 2016 року. Ним став Арто Хамалайнен (Фінляндія), котрий раніше завідував місіонерським відділом цієї міжнародної організації. Віце-президентом обрали єпископа СЦ ХВЄ Молдови Віктора Павловского. Скарбником PEF було обрано Зігфріда Томашевського (ФРН) , а секретарем Еско Матікайнена (Фінляндія).  Делегати конференції також визначились із подальшими планами, у тому числі запланували проведення восени засідання Президіуму (Михайло Паночко у ньому представляє інтереси церков Східної Європи).

Попередня Життя без проклять та уроки Ковчегу
Наступна Київська обласна звітна конференція: Людям потрібна проповідь про благодать!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

В Софіївській Борщагівці закладено фундамент Дому Молитви на 1200 місць

25 вересня 2012 року розпочато будівництво чергового церковного комплексу Церкви християн віри євангельської на Київщині.

Новини братерства

Єпископ Цвор: «На суспільство може впливати лише Церква сповнена Духом Святим»

27 жовтня, в рамках святкування 20-ліття київської церкви християн віри євангельської «Філадельфія» (вул.Голосіївська, 57) відбулася конференція «Вплив євангельського руху в історії»…

Новини братерства

Київський Біблійний Інститут зібрав своїх випускників на конференцію

КИЇВ – 6-7 травня в Києві відбулася 5 конференція випускників Київського Біблійного Інституту, одного з ключових навчальних закладів Церкви християн віри євангельської України. Оргкомітет Конференції заявив метою”.