Ви знаходитесь: Головна Новини Новини союзу 100-річний ювілей відзначила церква ХВЄ в с. Машів, що на Волині

100-річний ювілей відзначила церква ХВЄ в с. Машів, що на Волині

1411_golНедільного дня, 9 липня 2017 року на подвір’ї Молитовного дому християн віри євангельської у селі Машів Волинської області було людно. Тут відзначали столітній ювілей церкви: разом молились, раділи, згадували історію. 

     А розпочалася церква з проповіді одного чоловіка, мешканця цього села Давида Мінчука.  Під час Першої світової він потрапив до німецького полону, де зустрівся з євангельськими християнами, увірував та охрестився. А повернувшись додому, став сам проповідувати односельчанам. Хтось прислухався, хтось насміхався зі «штунди», а місцевий священик навіть заборонив прихожанам спілкуватися з Давидом Мінчуком.  Однак Слово Боже, як вода проторувало собі дорогу до сердець людей, і незабаром віруючі родини з’явилися не лише у  Машеві, але й у навколишніх селах, де церкви п’ятидесятників існують і по сьогодні.

     У період  з 1926-го по 1930-й рік ці громади почали активно відвідувати брати Іван Зуб-Золотарьов (названий Волинським апостолом), Григорій Федишин, Артур Бергхольц та інші відомі служителі. Через їхню проповідь люди сприйняли науку про хрещення Духом Святим. Бог не тільки хрестив Духом, але й були прояви духовних дарувань, люди із світу приходили, каялися, наверталися.

     У той час разом із пробудженням почали з’являтися і фальшиві вчення (Мурашки, Момутюка, дівствующих і т.п.) Однак здорова наука зберегла церкву від потрясінь. Так само як вона допомагала віруючим стояти у тяжкі роки радянських переслідувань та у часи фашистської окупації.

     У 1993 році члени церкви нарешті розпочали будувати  Молитовний будинок, а в 97-му святкували його відкриття.  Сьогодні служіння пастора у Машеві несе Петро Ткачук. У церкві, що налічує більш ніж 90 членів, є чудовий сільський хор, духовий оркестр, недільна школа.

     Привітати ювілярів прийшли гості з навколишніх церков, представники місцевої влади, гості з Німеччини. Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, проповідуючи  на тему: «До волі Христос нас покликав», наставляв віруючих стояти у свободі, яку одного разу у їхнє життя принесла проповідь Євангелія. Побажав громаді жити і служити ще не одну сотню років.

Останні публікації