Жовтень 15, 2016 0 217 Переглядів

Третій день Конгресу: Минуле — пам’ятай, сьогодні — використовуй для праці, до завтра — готуйся!

Голова незалежних церков Німеччини Йоганн Прайсель вранці третього дня Конгресу говорив на тему «Батьківство і синівство». В основі семінару єпископ поклав місце з Писання 1-е Тим.3:15: «…щоб знав ти, як треба поводитися в Божому домі, що ним є Церква Бога Живого, стовп і підвалина правди», та Малахії 4:6: «І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків, щоб Я не прийшов, і не вразив цей Край прокляттям!»

«Ми усі називаємо Бога своїм батьком, — зауважив служитель. – Але чи кожного Бог називає своїм сином? В Біблії є люди, про яких сказано, що Бог не соромиться називати себе їхнім Богом. Батьки — це дуже високий рівень відповідальності. Носити ім’я простіше, ніж йому відповідати. Поставимо собі запитання: «Чи є я справжнім батьком? Ми повинні бути не лише в положенні батьківства, а й у стані батьківства. Що ж до синівства, то благословенними є ті сини, які приймають і зберігають передане їм від батьків. В цьому — Божі обітниці і Божа нагорода».

Історик Сергій Санніков представив нововиданий «Слов’янський біблійний коментар», над створенням якого працювало 94 автори. Серед головних цілей проекту було не лише написання коментарів для допомоги служителям помісних церков Східної Європи, а й створення герменевтичної спільноти, члени якої вміли б колективно осмислювати Писання, прислухатися один до одного і з повагою ставитися до різнодумства.

У своєму семінарі «П’ятидесятницька церква і сучасні світоглядні виклики» євангеліст та співак Джордж Давидюк звернув увагу на важливість розуміння часу: «А з Іссахарових синів, що мали розуміння часу, щоб знати, що буде робити Ізраїль…» (1Хр.12:32). Спікер роздумував над трьома запитаннями: «Як було колись?», «Що маємо сьогодні?» і «Що буде завтра?». Його висновок: «Минуле — пам’ятай, сьогодні — використовуй для праці, до завтра — готуйся!»

Денна сесія

Серцевиною денної сесії був семінар голови Союзу церков ХВЄ Молдови Віктора Павловського на тему: «П’ятидесятництво між кризою і можливістю».

«Нам випало жити у часи великих змін — в техніці, економіці, політиці, – зауважив він. — Ми живемо в час, про який наші попередники могли тільки молитися і мріяти — великі та гарні будинки молитви, можливість проповіді Євангелія та найголовніше — тисячі спасенних людей. Це час можливостей!»

Вечірня сесія

Під час вечірньої сесії присутні переглянули фільм про Реформацію, а далі заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Синюк прочитав текст звернення Конгресу до представників влади із закликом посприти звільненню вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського з полону ДНР. Делегати підтримали це звернення одноголосно.

«Тільки проходячи те, що нам зараз доводиться проходити в Росії, я по-особливому почав розуміти, що П’ятидесятниця життєво необхідна — для того, щоб вистояти!», — сказав у своїй промові єпископ Едуард Грабовенко на вечірньому служінні, яке закінчилось ревною молитвою за народи та країни.

Попередня День другий Конгресу: Хрещення Святим Духом — це нові двері, які відкриваються перед тобою
Наступна Делегати з двадцяти країн відвідали Світовий конгрес ХВЄ у Львові, у прямому ефірі за подіями слідкували у сорока шести країнах

Вам також може сподобатися

Світовий конгрес ХВЄ 2016

День другий Конгресу: Хрещення Святим Духом — це нові двері, які відкриваються перед тобою

Серцевиною ранкової сесії були семінари голови П’ятидесятницької Церкви Польщі єпископа Марека Камінського та ректора Теологічного інституту …

Світовий конгрес ХВЄ 2016

«Дух Святий приходить туди, де є однодушність» – нотатки з урочистого відкриття ІІ Світового конгресу ХВЄ

     Гасло цьогорічного форуму: «П’ятидесятниця — відповідь на виклики сучасності». Як і минулого разу, три роки тому, делегатів прийняла львівська церква «Голгофа». Конгрес проходитиме  впродовж чотирьох днів з 6-9 жовтня 2016 року

Світовий конгрес ХВЄ 2016

Учасники II Світового конгресу ХВЄ ухвалили Звернення із закликом про звільнення з полону ДНР відомого вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського

Делегати ІІ Світового конгресу ХВЄ опублікували Звернення із вимогою негайного звільнення з полону ДНР вченого…