Жовтень 15, 2016 0 505 Переглядів

Делегати з двадцяти країн відвідали Світовий конгрес ХВЄ у Львові, у прямому ефірі за подіями слідкували у сорока шести країнах

    За останніми даними на Світовий конгрес ХВЄ з’їхалися  учасники із двадцяти країн світу. Найбільш віддалені – це Бразилія, Канада, США, Велика Британія. 

     Головній темі події «П`ятидесятниця – відповідь на виклики сучасності» були присвячені семінари, круглі столи, дискусії, служіння, що відбувалися під час Конгресу,  були.  Розглядали такі теми, як: «Батьківство і синівство», «Місія церкви», «Практика духовних дарів», «Ресурси Святого Духа для церкви» та ін.

      За словами Віктора Прохора (слов’янський дистрикт церков Асамблей Божих США), найгострішими викликами  сучасності є пониження стандартів моралі у суспільстві та зростання егоцентризму.

     Старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко зазначив щодо можливих варіантів відповіді на ці виклики сучасності: «У нас є зброя, якою користувалися апостоли та отці віри – це проповідь Євангелія, потужна молитва та побожне святе життя».  У заключній проповіді на закритті Конгресу,  що завершився 9 жовтня, він наголосив: «Сьогодні Бог настільки відкрив двері для проповіді Євангелія, що християни іноді розгублені. Ми повинні бути готові до цього виклику та завжди зодягнені «в повну Божу зброю».

     Конгрес відвідав мер Львова Андрій Садовий. Звертаючись до делегатів, він сказав: «Ми не обираємо країну, де народжуватися, ми обираємо бути людьми чи бути нелюдами. Дякую вам за те, що ви тут. Бажаю усім багато любові!» 

     Зі словом до учасників також звернувся директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, який передав вітання від міністра культури Євгена Нищука.

     Під час заходу учасники Міжнародної Асамблеї  ХВЄ, члени якої започаткували Конгрес,  обрали нове керівництво таємним голосуванням. Посаду президента Асамблеї обійняв єпископ Віктор Павловський (Молдова), змінивши Марека Камінського з Польщі, а заступником президента обрано єпископа Едуарда Грабовенка (РФ), секретарем в черговий раз – Іванаса Шкуліса (Литва).  Також делегати ухвалили Звернення із закликом про звільнення з полону ДНР вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Лист надіслали до міжнародних правозахисних організацій, урядам/президентам країн та до відповідних органів.

     Наприкінці заходу делегати озвучили резолюцію, адресовану всім п’ятидесятникам світу,  в якій зазначені основні виклики сучасності та шляхи їх подолання. Пряму трансляцію пленарних засідань дивилися  у 46 країнах світу.

     Нагадаємо, що перший Конгрес ХВЄ відбувся у 2013 році.


Попередня Третій день Конгресу: Минуле — пам’ятай, сьогодні — використовуй для праці, до завтра — готуйся!
Наступна «Звідки ти прийшла і куди йдеш?» - нотатки сестринської конференції Волині

Вам також може сподобатися

Світовий конгрес ХВЄ 2016

Комітет ЦХВЄУ обговорив підготовку до річної пасторської конференції та Світового конгресу християн віри євангельської

   16  березня  2016 року у Києві відбулося чергове засідання Комітету ЦХВЄУ. Участь  у  ньому взяли старші пресвітери обласних об’єднань та керівники відділів, які обговорили…

Світовий конгрес ХВЄ 2016

«Дух Святий приходить туди, де є однодушність» – нотатки з урочистого відкриття ІІ Світового конгресу ХВЄ

     Гасло цьогорічного форуму: «П’ятидесятниця — відповідь на виклики сучасності». Як і минулого разу, три роки тому, делегатів прийняла львівська церква «Голгофа». Конгрес проходитиме  впродовж чотирьох днів з 6-9 жовтня 2016 року

Світовий конгрес ХВЄ 2016

Михайло Паночко: «Нам потрібна внутрішня єдність та консолідована позиція всіх національних церков християн віри євангельської перед зовнішніми викликами – це вимога номер один»

    Другий світовий конгрес християн віри євангельської, що відбудеться у Львові 6-9 жовтня 2016 року,  обіцяє стати знаковою подією в історії світового п’ятидесятницького братерства. Хоча б тому, що проведення його припало на переломний для України та усієї Європи період.
   Які виклики переживає сьогодні Церква? Як з ними справитися? Де межа між правильним і недопустимим в сучасній християнській культурі? Про ці та інші теми – наша розмова зі старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночко.