4 Лютого, 2015 0 989 Переглядів

Міноборони розпочало створення капеланської служби у Збройних Силах України


     Міноборони України затвердило Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України. Наказ № 40 від 27 січня 2015 року, який підписав Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, спрямовано на реєстрацію до Міністерства юстиції, повідомляє ІРС.

     Створення інституту військових священників передбачається на базі військових підрозділів, Національної гвардії та Державній прикордонній службі. При цьому ініціативу на себе взяло Міністерство оборони України, яке протягом 6 місяців готувало та узгоджувала з різними інстанціями та посадовими особами відповідне положення. Нині цей процес завершився.

     Положення визначає, що «основним призначенням військового священика (капелана) є релігійна опіка особового складу Збройних Сил України та членів їх сімей, з метою заохочення, поглиблення релігійного життя, сприяння укріпленню позитивних рис характеру та моральних цінностей».

     Передбачається, що священнослужителі, які були запропоновані релігійними організаціями та успішно пройшли відбір, працевлаштовуються з укладенням трудових договорів на посади у Збройних Силах України. Вони належатимуть до духовного персоналу та матимуть статус військових священиків (капеланів) з відповідними правами, як це є у багатьох зарубіжних країнах. З метою організації діяльності військових капеланів та забезпечення їх обліку у складі Міноборони буде створено головний підрозділ та територіальні підрозділи служби військового духовенства.

     Відповідно до Положення, капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем церкви, представленої в Раді у справах душпастирської опіки при Міноборони України, та має не менш як 3 роки досвіду. Має рекомендації  старших служителів і успішно пройшов навчання основ військової справи, військово-гуманітарної та військово-психологічної підготовки та отримав відповідний документ. Крім того військовий капелан повинен мати духовну освіту, володіти державною мовою та визнавати Кодекс військового священика.

     Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх років неодноразово наголошувала на необхідності «запровадити інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях». З цією метою 10 листопада 2008 року представники зацікавлених конфесій, віруючі яких служать в Збройних Силах України, підписали з Міноборони спільний Меморандум про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців. У 2009 році при Міноборони України було створено Раду у справах душпастирської опіки. А у квітні 2011-го наказом Міноборони було затверджено Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України, розроблену за участі представників церков і релігійних організацій.

Попередня Щоденник старшого єпископа: січень 2015
Наступна Рівненщина готується до Фестивалю надії, у рамках якого проведено семінар для пасторів з учнівства та душеопікунства

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Генеральний секретар Європейського Євангельського Альянсу Нейк Трэмпер зустрівся зі старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночком

13 листопада Головний Офіс ЦХВЄУ відвідав  генеральний секретар Європейського Євангельського Альянсу Нейк Тремпер…

Новини братерства

Професор Василь Костицький вважає, що ВРЦіРО стала потужним важелем у вирішенні державних питань

Про це він заявив у своєму зверненні до 4-тисячної молодіжної аудиторії на Всеукраїнському молодіжному з’їзді Церкви християн віри євангельської України, що проходив поблизу Малину з 5 по 12 липня.

Новини братерства

Завершилася виставка художніх робіт ув’язнених, присвячена Божій любові

26 серпня 2013 у Києві, у мистецькій галереї Музею Івана Гончара (вул. Лаврська, 19)  тривала виставка-конкурс мистецтва в’язнів «Переображення Господньою любов’ю». На відкритті експозиції, мета якої привернути увагу суспільства до духовних потреб ув’язнених, побували служителі ЦХВЄ Київщини.