Серпень 6, 2018 3 1397 Переглядів

ГОСПОДНЯ БЛАГОДАТЬ ОГОРНУЛА ПОЛТАВЩИНУ!

Упродовж тижня, з 30 липня по 4 серпня 2018 р., в реліктовому сосновому лісі, на березі річки Псьол, біля Великої Багачки, що на Полтавщині, проходив християнський молодіжний табір Полтавського об’єднання УЦХВЄ.

Кожна церква області мала нагоду приїхати сюди з молоддю і дітьми. Приїжджали навіть молоді сім’ї зі своїми маленькими дітьми. Місця вистачило для всіх. Табір був поділений на окремі наметові дільниці зі своєю кухнею. Окремо спорудили великий намет для спільних зібрань. Для  участі у таборі зареєструвалися близько 300 учасників. Символічно, що саме такою кількістю Бог переміг мадіян.

Я довго підбирав назву до цієї замітки… Коли ж відвідав вечірнє зібрання табору в середу і пережив рясне благословення, бачив, як діти молилися, як плакали, як каялися, як отримували хрещення Духом Святим, то до мене прийшли такі назви: «Купальня Духа Святого!», «Занурення в Дух Святий», «Божа благодать в молодіжному таборі під Багачкою!», «Місто Христа Царя». Усі ці назви вірні й цілком тут справдилися. Якщо сказати, що молодь з’їхалася в ліс, щоб добряче потусуватися  і просто відпочити, це буде неправдою. Сюди приїхали ті, хто, насамперед, шукав близькості з Богом. В організаційному плані у таборі були добре заплановані і реалізовані духовні заходи. У служіннях та семінарах табору цього разу взяли участь досвідчені пастори, зокрема Микола Синюк, Володимир Бричка, пастори Полтавського об’єднання Церкви ХВЄ.

Ми можемо порадіти і навіть похвалитися, що наше об’єднання вже може цілком реалізувати подібні заходи за участю суто служителів місцевого об’єднання. Чи були мінуси цього табору? За три дні у таборі я не побачив жодного. Тільки плюси і тільки позитив. Щоб не бути голослівним, читайте нижче короткі висловлювання служителів і простих учасників табору різних вікових груп.

Оксана ЯЦЕНКО, смт Чорнухи, 13 років: «Я вдруге на цьому таборі. Минулого року, саме в цьому таборі, я покаялася. Мені все тут подобається. І наступного року, як Бог дозволить, я також хочу бути тут».    

Юлія МИРОНКО, смт Чорнухи, 16 років: «Вчора на служінні, на молитві, я отримала хрещення Духом Святим. Я маю від цього велику радість!»

Людмила ІЛЬЧЕНКО, м. Пирятин, 47 років: «Я люблю молодь, дітей, хочу більше спілкуватися з молодими людьми, і саме тут є така чудова нагода. Також я бажаю служити у церкві. На цей табір я не дивлюся, як на якесь дозвілля, це – служіння Богу. Тут я допомагаю в організації, труджуся на кухні, постійно спілкуюся з молоддю. Це життя, яке побудоване на вірі в Бога, і воно є благословенним, таке життя і служіння несуть надію. Тут служіння побудовані на духовне збудування молоді. Я своїми очима бачу, як діти змінюються на краще. Скільки багато ось учора на служінні дітей покаялися і виявили бажання надалі служити Господу. Бути і працювати в такому таборі – це не даремно втрачений час».

Валентина КОЗІНА, м. Пирятин, 66 років: «Я вже пенсіонерка, але я не хочу просто сидіти вдома, на пенсії. Я хочу служити Богу і дітям! Дивлячись на те, яке вчора було благословенне служіння, я вважаю, що цей табір – дуже корисний захід для церкви в цілому. Мої четверо онуків тут, зі мною, і вони всі покаялися. Для мене це велика радість: бачити моїх дітей, онуків в служінні Богові! А один з онуків отримав хрещення Духом Святим. Тут справді купальня Духа Святого».

Галина ТОКАРЄВА, м. Гребінка, 44 роки: «Вдома як? Тричі на тиждень зібрання на 1,5-2 години, а  тут проходить цілодобове спілкування. Щодня (вранці й увечері) богослужіння, семінари, молитви. Ці табори дуже потрібні для духовного розвитку, спілкування. Також ми запрошуємо сюди дітей, які не з християнських сімей, які ще так би мовити – невіруючі. Обстановка табору, духовна атмосфера сприяють тому, що саме тут вони каються, навертаються до Господа, отримують Боже благословення».

Ігор ФЕНЬ, пресвітер церкви м. Лубни, 47 років: «Я бачу, як молодь згуртовується саме в таких таборах. Я бачу велике бажання молоді працювати для Христа. Саме в подібних заходах їхні бажання працювати реалізовуються. Знову ж таки: саме для молодих людей стоїть питання одруження. І такі заходи в цьому несуть не останню роль. І це є дуже добре. Ми також повинні розуміти, що в молоді дуже багато енергії, і саме тут вони можуть побігати, пострибати, пограти в волейбол, скупатися в річці.

Врешті зрозуміймо: якщо ми хочемо бачити молодь в церквах, ми мусимо постійно вкладати в них. Не просто думати про молодь, говорити про неї, а вкладати. І це часто питання фінансів. Наприклад, у нас у церкві є окрема молодіжна каса, куди члени церкви жертвують гроші суто на потреби і служіння молоді. І ми бачимо у цьому позитивний результат. Варто вкладати в молодь час, зусилля, фінанси! Я хочу повторити думку одного сивочолого пастора, який шкодував, що свого часу мало вкладав у молодь, а більше займався старшими людьми. Старші люди відходять у вічність і тому варто ретельно (і якомога раніше) готувати їхню гідну зміну. Думати, що воно якось само по собі вирішиться: це самоомана».

Михайло РОМАН, старший пресвітер Полтавського обласного об’єднання УЦХВЄ: «У Полтавському обласному об’єднанні п’ятидесятницьких церков пріоритетним є служіння молоді. По-перше, даний захід націлений на те, щоб молоді люди будували відносини. Друге – це взаємовідносини між служителями і молоддю Полтавщини. Ми вважаємо, що побудова тісних євангельських взаємовідносин є основою подальшого розвитку області, розвитку служінь в церквах, і в цілому – євангелізацій. Плюс – ми говоримо про те, що якщо є правильні взаємовідносини між служителями і молоддю, ми можемо говорити про майбутнє покоління, яке ми виховуємо, на яке ми впливаємо, яке ми формуємо. Тому й надалі  будемо старатися робити подібні заходи, щоб бути ближчими до молоді, щоб передавати їм досвід, молитися за них, благословляти їх і формувати з них тих людей, які готові будуть завтра нести факел богослужіння, євангелізації в церквах нашої області. Наша ціль: гуртувати молодь, щоб збільшувалася якісна кількість членів Церкви, які будуть активними учасниками служіння в області.

Є різні думки щодо доцільності таких заходів, і ми поважаємо кожну думку, але ми відштовхуємося від цілі: будувати той клімат, відносини, що дозволять нам, як служителям, мати вплив на молодь, і вести молодих людей в цей досить складний час. Ми розуміємо відповідальність за молодь. Молода людина має дещо інші потреби, потенціал, аніж старша людина, тому важливо нам на це зважати і дозволяти молодим людям виражати свій потенціал в межах дозволеного. Заборонити легше всього, але таким чином можна одним розчерком втратити молодь.

Зазвичай негативні думки про подібні молодіжні заходи мають люди, які в цьому служінні не задіяні. Тому ми заохочуємо кожного мати участь у цій праці. А можливості для цього необмежені у кожного: взяти безпосередню участь самому чи пожертвувати матеріально на це служіння. Варто жертвувати час, фінанси, вкладати сили та зусилля для молоді, дітей. Я побачив, що організаційним комітетом молодіжного табору тут все добре сплановано, все проходить під контролем старших братів. Добре організовано і служіння, і дозвілля.

Володимир БРИЧКА, пресвітер, с. Карпилівка, Рівненщина (62 роки): «Я вперше в житті відвідав Полтавщину. Побачив молодь, яка була в таборі, і мені вона дуже сподобалася. Усі активні, стараються, організовують гарні служіння зранку і ввечері. До служіння відносяться серйозно. Молоді люди активні в слуханні. Я побачив непідробну увагу в них, коли викладав Слово, вони брали активну участь в діалозі аж до пізньої ночі, ставили серйозні запитання, молодь не була пасивною, щоб аби час відбути. Християнська молодь Полтавщини вміє служити і відпочивати. Тому (на мою думку) п’ятидесятницька молодь Полтавщини має великий потенціал, ці молоді люди не підведуть. Старшим служителям є кому передати естафету.

Такі молодіжні з’їзди мають позитивний зміст! Варто вкладати в подібні заходи, бо вони несуть духовний прибуток. Справді, раніше не було акценту на таких молодіжних зустрічах. Відпочинок був ознакою лінивості. Більше акцент робили суто на служіннях, фізичній праці, та таким чином, щоб працювати так, щоб стертися. «Краще стертися в роботі, аніж заржавіти» – такі лозунги були популярними. Воно-то стертися можна дуже швидко. Але чи цього вимагає Бог? Звичайно, що треба й працювати, але важливо й відпочивати. Поєднувати одне з другим.

У 88 Псалмі російською мовою написано: «Блажен народ, знающий трубный зов». А українською мовою (переклад Хоменка) написано так: «Блажен народ, що вміє веселитись!» Хоч у цьому таборі я побачив акцент на духовних речах: зранку й увечері служіння, постійне спілкування молоді, служителів. Тому нехай Бог надалі рясно благословить християнську молодь Полтавщини і примножить спасенних до Церкви через їхнє служіння».

Післямова. Просимо всіх щирих християн взяти участь в підготовці й реалізації молодіжних служінь УЦХВЄ на Полтавщині. Ви можете як безпосередньо долучитися до організації наступного табору, так і фінансово підтримати молодіжне служіння. Це та земля, в яку варто вкладати працю і сіяти зерно! Воно вже проростає. Кожного року! З’являються нові ділянки, придатні для засіву Слова Божого.

Геннадій Андросов, тел.: +380502813256

P.S. Фоторепортаж з молодіжного табору дивіться на моїй сторінці Фейсбук по посиланню:

Опубліковано Геннадієм Андросовим Субота, 4 серпня 2018 р.

у таборі Церкви ХВЄ Полтавщини зібралася серйозна молодь, яка своє життя посвячує на служіння Ісусу Христу!

Опубліковано Геннадієм Андросовим Субота, 4 серпня 2018 р.

Попередня «Важливо, щоб ідеї християнства проникли у школи, виші – це буде змінювати націю» - заявив Михайло Паночко під час урочистостей до 1030-річчя Хрещення Русі-України
Наступна Молодіжний фестиваль відбувся на Львівщині

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

ПРЕСА ПРО НАС: «Ми сильні в єдності» – Олександр Коток для provinciyka.rv.ua

«Хліб свій пускай по воді, бо по багатьох днях –

Новини регіонів

“Не хлібом єдиним”

З нагоди відзначення в Україні 450 – ї річниці Пересопницького Євангелія Дніпропетровське обласне об’єднання церков Християн Віри Євангельської провело фестиваль християнської пісні та слова «Не Хлібом Єдиним» з 4 по 7 серпня 2011 року на стадіоні «Діброва» смт. Царичанка.

Новини регіонів

Святкова зустріч для дітей пройшла в Нікополі

     У школі-інтернат №1 м. Нікополь, Дніпропетровської області 21 квітня служителями місцевої церкви ХВЄ провели Пасхальну зустріч з дітьми.