3 Вересня, 2017 0 2126 Переглядів

У Києві презентували збірку оповідань «Гіркі сливи» та привітали переможців конкурсу ім. Джона Буньяна

   «Літературний конкурс ім. Джона Буньяна»  започатковано відділом освіти УЦХВЄ у 2016 році з метою знайти та підтримувати нових талановитих  авторів, які на високому рівні здатні донести до читача ідею спасіння і християнської моралі.

     2 вересня 2017 р. на базі соціально центру  київської  церкви «Філадельфія» віншували  цьогорічних переможців конкурсу, оповідання яких було видано окремою збіркою «Гіркі сливи».  Під час презентації книги кожен із присутніх фіналістів мав нагоду коротко розповісти про себе та про те, де почерпнув ідею для написання свого твору. А головний переможець, яким став  харківський письменник  Олексій Декань, крім того зачитав фрагмент зі свого  оповідання,  назва якого  й озаглавила увесь збірник. Організатори вручили йому Почесний приз Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна-2017 та грошову премію.

_IMG_1377     «Культура читання книги, на жаль, сьогодні занепадає, адже триває потужна інтервенція віртуального світу, візуалізації. Попри це нам треба виховувати любов до читання, – сказав завідувач відділу освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк. – Літературне слово чудовий інструментарій, щоб прославити Бога». Він також  зауважив, що відділ освіти прагне розвивати різні напрямки служіння (творчі та мистецькі), адже Христос має бути прославлений у різних гранях.

     Богдан  Галюк, автор ідеї щодо організації конкурсу, секретар відділу освіти братерства, під час презентації зауважив, що література покликана підтримати руки Церкви у духовній боротьбі.  А член журі  конкурсу, головний редактор  журналу «Благовісник» Юрій Вавринюк зізнався, що на початку конкурсних перегонів був дещо розчарований. Адже рівень оповідань – їх представили на суд журі близько сорока  авторів – не відповідав  очікуваному. Утім, чим ближче до фіналу, тим приємнішою ставала картина. (Справді, збірка оповідань «Гіркі сливи» читається на одному диханні та залишає багать чудових образів для розмірковування – ред.) 

     Після презентації розпочала роботу Літературна школа. Юрій Вавринюк говорив на тему: «Гріх недбальства, або «грішний» погляд на «духовну» літературу». Він звернув  увагу присутніх – а в залі були як письменники, журналісти, так і поціновувачі їх творчості – на етичні проблеми, с якими доводиться стикатися літературним редакторам. Плагіат, графоманство, нездатність сприймати критику та інші неприємні моменти роботи з незрілими авторами.

_IMG_1512     Чудовий семінар під назвою  «За ким дзвенить клавіатура» провела член журі конкурсу, уже відома, не лише в християнських колах, письменниця, авторка  12 книг у тому числі «Теплих історій до кави» Надійка Гербіш. Вона пояснила значення терміну «покликання письменника», відверто розповіла про роботу письменника в Україні та розповіла авторам початкiвцям як правильно сприймати критику. «Літературні конкурси дають стимул молодим авторам не стільки писати, скільки зібрати написане і дозволити комусь зазирнути туди. І дуже хочеться, щоби цей конкурс допоміг не лише відкрити нові імена, але й знайти справжні скарби у потаємних запилюжених шухлядах», – поділилася Надійка Гербіш.

     Переможець конкурсу 2017 року, письменник-фантаст, редактор міжавторської збірки «Притчі ХХІ століття» Олексій Декань  назвав свій семінар  риторичним запитанням «Чи можуть християни писати фантастику?» (у цьому стилі писали Клайв  Льюїс, Джон Толкін, Джон Буньян). Окрім, власне, християнської фантастики, він говорив про помилки, яких часто припускаються молоді автори. Про те, з чого почати нову книгу та хто має бути взірцем актуального літературного тексту.

     Завершилася школа жвавою дискусією і офіційним оголошенням Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна-2018.

     Увага! Той, хто придбає книгу «Гіркі сливи», отримає промокод для  безкоштовного читання книги протягом місяця в онлайн-бібліотеці «Еквалібра».

     Для довідки

   

2016 року відділ освіти УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ ХВЄ і служіння «5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ» започаткували Літературний конкурс ім. Джона Буньяна для українських християнських письменників.

На конкурс приймають написані українською мовою і раніше не публіковані прозові твори. Вік учасників необмежений.

Підсумки конкурсу організатори підводять раз на рік, у травні.

Конкурс проводиться в номінації «оповідання».

Обсяг оповідання – від 1000 до 7500 слів.

Твори мають надійти на розгляд журі до 1 січня 2018 року.

Рукопис надсилати на електронну адресу: konkurs.john.bunyan@gmail.com

УВАГА: Кожен автор має право надсилати лише один твір.

До участі в конкурсі допускаються лише ті твори, які (на думку журі) відображають християнський світогляд та пропагують християнські цінності. Журі дискваліфікує твори, які: мають антихристиянське, антирелігійне, шовіністичне або ксенофобне спрямування; носять антиукраїнський характер; порнографічні твори, а також твори, в яких вживається нецензурна лексика.

Найкращі твори організатори публікують однією книгою. Переможець отримує Почесний приз конкурсу, грошову винагороду та авторські примірники книги.

Разом із творами на конкурс необхідно надіслати коротку автобіографію, фотографію, фізичну та електронну адреси. Організатори конкурсу передають журі рукописи без зазначення авторства. Тексти, які ввійдуть до збірки, підлягають літературному та (за необхідності) змістовому редагуванню.

Вимоги до оформлення творів.

Оформіть титульний аркуш з наступною інформацією:

– прізвище, ім’я, по батькові (за паспортом або свідоцтвом про народження),

– домашня адреса,

– контактний телефон (свій),

– електронна адреса,

– назва номінації,

– назва твору.

Твір друкуйте за допомогою комп’ютера (програма WORD) у форматі А4 (рекомендовані поля: 10 мм справа, 35 мм зліва та по 20 мм зверху і знизу).

Шрифт – Times New Roman.

Кегль 14. Міжрядковий інтервал – 1.

Пронумеруйте сторінки документа.

До твору має бути доданий логлайн.

     Детальніше про конкурс: www.chveu-osvita.org.ua/konkurs.john.bunyan.html

Попередня Київська церква «Сілоам» провела дитячий табір у смт Буки на Черкащині
Наступна 22-24 вересня у Берліні відбудеться конференція УЦХВЄ Європи

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Попри карантин Доми молитви будуються, молодь успішно євангелізує – нотатки із засідання Комітету братерства

Старші пресвітери обласних об’єднань УЦХВЄ провели 16-17 грудня чергове засідання Комітету братерства.

Жіноче служіння
Новини братерства

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди Дня Соборності та Свободи України

   День Соборності та Свободи України – це особливе свято, яке не лише нагадує нам про непорушну єдність усіх Українських земель в незалежній вільній Державі…