9 Квітня, 2017 0 1401 Переглядів

«У цьому році ми оголошуємо другий набір на докторантуру» – президент ЄТС Василь Войтович

     У радянські часи можливість здобути вищу духовну освіту здавалася чимось із сфери фантастики. Сьогодні ж ступінь бакалавра, магістра і навіть доктора богослов’я можна здобути вже без перешкод. Щоправда докторів готує далеко не кожен вуз. Одним із таких в Україні є Євангельська теологічна семінарія. Розповісти про докторську програму ми попросили президента ЄТС, місіонера Асамблей Бога Василя Войтовича.

     «Кваліфікаційний рівень випускника нашої докторської програми – «доктор практичного богослов’я» – це ступінь актуальний, насамперед, у сфері теоретично-практичного служіння. Офіційно докторська програма стартувала з вересня 2015 року. У цьому році ми оголошуємо другий набір», – говорить президент семінарії.

     Перший набір докторантів (а це 29 осіб, які навчаються нині) – інтернаціональний. Як розповів Василь Миколайович, це служителі з різних регіонів України, а також з Прибалтики, Білорусі, Молдови та Німеччини. Здебільшого це ті, хто має сан пастора чи регіонального єпископа або ж викладає у богословських учбових закладах чи є відповідальним за освіту в євангельських братерствах.

     Цікаво, що вступати на докторантуру в семінарію мають право як ті, у кого є диплом магістра, виданий духовними вищими навчальними закладами, так і ті, хто має дипломи світських вузів але має певний стаж у служінні. Абітурієнти із світською вищою освітою перед докторською програмою повинні проходити підготовчі курси.

     «У викладацькому складі докторської програми є вітчизняні викладачі, які мають ступінь доктора або кандидата наук, але в основному це викладачі та професори із відповідними ступенями із США та інших країн», – розповідає Василь Войтович.

     За його словами на даний момент ця програма поки що не акредитована: диплом видається від ЄТС і Асамблей Бога США. Але ведеться активна робота над тим, щоб докторська програма була здійснена у партнерстві з ГЛОБАЛ-університетом (цей вуз уже співпрацює із семінарією в онлайн-форматі на рівні бакалавра Біблії і богослов’я), він має акредитацію у США і визнається у багатьох країнах світу.

     Однак диплом-дипломом, а головне у богословських вузах – це якість служіння і серце віддане Богу.

      «У одній із своїх статей Маршалл Сигал описав дев’ять критеріїв, по яким можна визначити рівень знань, які ми отримуємо, вивчаючи богослов’я, одна із них, – наближають ці знання нас до Бога чи ні. Такі знання, які мав Ісус Христос про Бога, не мав ніхто із людей на землі, але Христос проводив години у молитві й спілкування з Ним» – переконаний Василь Миколаєвич.

                   Тому звертаючись до студентів і докторантів він радить проводити особистий час із Богом у молитві: «Це принесе чимало користі, а саме – смирення, любов до ближнього і розуміння самого Бога. Нехай кожна богословська школа вчить студентів через знання наближатись до Бога якомога ближче!» – підкреслює служитель.

     Як ми уже зазначили, у цьому році ЄТС оголошуємо другий набір на докторську програму практичного богослов’я. Бажаючі можуть отримати детальну інформацію на сайті вузу: www.evangelts.org

    Із перших вуст
     Студенти-докторанти про освіту у ЄТС

     Петро Федорусь, академічний декан Біблійної школи в м. Слов’янськ Донецької обл. (до початку АТО):
                   • Праця освітян зобов’язує підвищувати свій професійний рівень. Навчатися на докторській програмі досить цікаво. Сам Христос сказав: «Досліджуйте Писання, бо ви сподіваєтеся через них мати життя вічне». У докторантурі хочу збагатитися знаннями особисто, а потім передати людям, бути більш ефективним у викладацькій діяльності.      

     Віталій Андрущакевич, пастор церков ХВЄ у м. Дрогобич та м. Стрій Львівської обл.:
                   • На докторантуру вступив тому, що хочу покращити свій рівень знань і надалі викладати богословські наукові дисципліни для віруючих людей. Вірю, що Бог готує велику кількість нових вчителів і євангелістів для служіння в Україні, а їм потрібні будуть поглиблені знання.

     Володимир Скрипник, пастор церкви ЄХБ м. Сміла Черкаської обл.:
                   • У своєму житті я часто стикався з проблемою непідготовленості служителів, тому люди у церквах нерідко достеменно не знають у що вірять і на що надіються. Не знають на якій підставі вони мають увійти в небо. Тверде і вичерпне обґрунтування своєї віри може дати небагато людей. Оскільки я завжди шукав відповіді на запитання що виникали, це спонукало мене навчатися. Спочатку закінчив бакалаврат, потім магістратуру, а тепер навчаюся в докторантурі. Мета – більше знати, краще викладати, навчаючи людей у церквах, молодь. Найбільше, що мене цікавить – це те, щоб люди знали Євангеліє, його суть, зміст, знали основи своєї віри та могли передати її іншим.

     Леонід Крутер, місія «Євреї за Ісуса»:
                   • Свого часу я закінчив ЄТС і тепер хочу підвищити рівень та отримати докторський ступінь. Місія «Євреї за Ісуса», в якій я служу, займається євангелізацією серед невіруючих євреїв, а щоб ефективно їм проповідувати, мені потрібно більше інформації, більше розуміння, як проповідувати говорити, щоб євреї із різних культурних і соціальних верств могли почути проповідь Євангелія, так би мовити, на їхній мові.

     Олександр Вальтер, служитель церкви ХВЄ у м. Майнц, Німеччина:
                   •  На докторську програму я вступив тому, що бачу великі перспективи у тому, щоб християнам, і також нехристиянам, доносити п?ятидесятницьке богослів?я. Сьогодні проблеми виникають у сфері взаємозв’язків між християнами різних деномінацій, тому важливо показати, що у нас багато спільного. А головна ціль, щоб істинність Євангелія викладалась правильно.

     Ігор Капустін, завідувач відділу освіти ЦХВЄУ у Запорізькій обл.:
                   •  Докторантура необхідна мені для кількох цілей. По-перше – дійсно потрібен новий рівень знань. По-друге, коли ці знання одержуєш, дуже важливо їх правильно застосувати, що приходить уже з досвідом. У ЄТС у цьому плані хороша підготовка.

     Павло Калоша, пастор церкви ХВЄ у смт. Дружне, Білорусь:
                   • Чому мені потрібна докторантура? Тому, що потрібно розвиватись, бути завжди готовим для того, щоб Бог використовував скрізь, де Йому потрібно. Я тут тому, що намагаюся бути готовим служити для Бога.

     Сніжана Григорович, завідувач відділу освіти ЦХВЄУ у Миколаївській обл.:
                   • На докторську програму я вступила із бажанням отримати більше знань для кваліфікованого служіння у тій сфері, в якій вже працюю. Це – можливість нових знайомств, можливість розвивати критичне мислення та знайти нові підходи і форми для свого служіння в області. Вірю, що навчання, яке ми тут проходимо, послужить благословінням не тільки для нас самих, але й насамперед для тих, кому ми служимо.

Попередня Учасники звітної конференції церков ХВЄ м. Києва узгодили план заходів на рік
Наступна Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко зустрівся з Уляною Супрун та підтримав концепцію реформ у медицині

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

100 років п’ятидесятницького руху

100-річчя церкви та 90-річчя почесного пастора святкувала п’ятидесятницька  громада в селі Грибова на Тернопільщині

Потрійний ювілей – століття п’ятидесятницької церкви, 90-річчя почесного пастора Олександру

Актуальне інтерв'ю
Соціальне служіння

Помпи для відкачування води, протигрибкові засоби – перше, що повезли у Херсон церкви Львівщини

Ще з 2014 року  відділ соціального служіння Львівщини активно підтримує