Квітень 6, 2011 2 447 Переглядів

Коротка біографія старшого єпископа УЦХВЄ М.С.Паночка

Михайло Степанович Паночко народився 12 листопада 1951 року в селі Сулимові Жовківського району на Львівщині. Його батько Степан Михайлович (1917 р. н.) і мати Ганна Михайлівна (1927 р. н.) належали до церкви християн віри євангельської. Батьки виховали четверо синів та дві доньки, з яких Михайло був другим, після сестри.

У 18 років він став членом місцевої церкви ХВЄ, прийнявши водне хрещення по вірі 3 серпня 1969 року.  Співав у хорі, пізніше почав проповідувати.

Мрія отримати вищу освіту не могла здійснитися через його релігійні погляди та відмову вступити у комсомол. Після строкової служби в армії у 1969-1971 рр. (служив у Підмосков’ї, а потім у Баку) ця мрія стала ще більш недосяжною через смерть батька у 55-річному віці. Михайлу, як старшому сину в сім’ї, довелося піти на роботу.

З 1972 по 1980 працював водієм у Спеціалізованому управлінні №14 «Мінавтобуду» на Львівщині.

pano4ko3

26 травня 1976 року члени церкви с. Сулимів обрали 25-річного Михайла на пасторське служіння. На цій посаді він прослужив аж до свого обрання старшим єпископом УЦХВЄ у 1998 році.

У 1982-1985 роках з подання тодішнього старшого пресвітера Всесоюзної ради ЄХБ у Львівській області Романа Біласа, Михайло Паночко навчався в Московському біблійному інституті — єдиному на той час духовному протестантському навчальному закладі в СРСР.

У 1980-му Михайло Паночко одружився з Євгенією Зварич, уродженкою села Сулимів, батьки якої Ярослав та Катерина Зварич належали до церкви християн віри євангельської. Михайло і Євгенія народили та виховали п’ятеро дітей: чотири доньки (Оксану 1981 р.н., Юлію – 1984 р.н., Галину 1988 р.н., Ганну 1991 р.н.) і сина (Михайла, 1982 р.н.) Усі діти – віруючі, на даний час одружені та мають гарні сім’ї. Сьогодні Михайло та Євгенія  Паночки мають 13 онуків.

З приходом свободи в нашу країну, служитель активно взявся за духовну працю. Він з однодумцями розпочав радіопередачу «Сторінки життя» на місцевому радіо, співпрацював із місією «Віфезда» (1989 – 1992 рр.) у дитячих будинках, інтернатах, лікарнях. У той же час очолював відділ по роботі з молоддю у церквах ХВЄ у Львівській області.

pano4ko5

У 1992 році Михайла Степановича обрано заступником старшого пресвітера об’єднання церков ХВЄ Львівської області, а у 1995 — старшим пресвітером.

20 травня 1998 року на черговому з’їзді Союзу Церков ХВЄ України Михайла Степановича обрано старшим єпископом ВСЦ ХВЄП (нині Українська Церква Християн Віри Євангельської).

У 1998 – 2000 був президентом Євроазіатського союзу християн віри євангельської, згодом перейменованого в Міжнародну Асамблею християн віри євангельської.

Як старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко є членом Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій (ВРЦіРО), Ради євангельських протестантських церков України (РЄПЦУ), Міжнародної Асамблеї християн віри євангельської (МАХВЄ).  Бере активну участь у роботі Українського біблійного товариства, веде діалог з виконавчою та законодавчою владою, відстоюючи інтереси віруючих.

За заслуги перед державою і суспільством Михайло Степанович Паночко нагороджений нагородою президента України – орденом «За заслуги» 3-го ступеня, орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня та іншими відзнаками.

 

pano4ko4

 

Попередня Історична довідка християн віри євангельської п'ятидесятників
Наступна АРХІВ Журнал «Оріентир»

Вам також може сподобатися

Правління

Паночко Михайло Степанович — старший єпископ УЦХВЄ
Синюк Микола Петрович — єпископ, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ
Бабійчук Олександр Іванович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Херсонської області
Боришкевич Віктор Демя’нович— єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Рівенської області
Мокієнко Михайло Михайлович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Дніпропетровської області
Веремій Юрій Костянтинович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Івано-Франківської області
Козачок Анатолій Миколайович — голова ревізійної комісії, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ м.Києва
Близнюк Михайло Іванович — єпископ, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Волинської області
Карпов Петро Іванович — єпископ, скарбник братерства, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Чернівецької області
Старійшини

Веремчук Степан Васильович — єпископ
Федорів Іван Іванович — заступник старшого пресвітера церков ХВЄ Кіровоградської області