24 Квітня, 2012 0 1703 Переглядів

«Агапівці» — це люди, покликані змінювати життя дітей-сиріт»

Теорія без практики недієва, а особливо, коли мова йде про служіння особливій категорії дітей, позбавлених батьківської опіки. Тут визначальною є самопожертва та любов.

«Я живу у місті Кривий Ріг. Був період у моєму житті, коли я працювала на базарі, — розповідає про себе студентка Ірина. — Часто зустрічалася поглядами із безпритульними дітьми. Вони нюхали клей. Мені стало боляче, що молоде покоління так нищить себе. Це торкнулося мого серця, і я сказала: «Господь, я хочу зробити для цих дітей щось, щоб їхнє життя змінилося». Таких як Ірина у цій школі багато, і усі вони об’єднанні спільною метою — любов’ю змінити внутрішній світ сиріт. Скільки потрібно любові, щоб наповнити нею серця 30 тис. дітей-сиріт, а саме такою цифрою за даними 2011 року позначений рівень сирітства в Україні? Через аморальну поведінку батьків просто неба опинилися більше 5 тис. дітей. До 62% усіх злочинів скоюються 16-17-річними підлітками. «Вони забуті усіма», — кричить світ. — «Але не Богом і християнами», – сміло і ствердно заявляють агапівці.

Традиційно перший день навчання розпочався з вітального звернення та молитви в.о. ректора ЛБС Володимир Салайдяка. Затим розгорнувся навчальний процес із лекційного курсу «Педагогіка» Галини Болдаревської, викладачки Київського університету. Студенти вчилися методикам викладання біблійного уроку, формам та підходам у роботі з дітьми, освоювали нові творчі ідеї. Ключова думка усього лекційного курсу прозвучала у короткій репліці викладачки: «Світ зберігся завдяки школі. Її не можна призупиняти навіть у випадку будівництва храму!».

Молодіжні клуби, групки для підлітків – це теж своєрідні школи. «Як служити підліткам? Чому ми це робимо, що мотивує нас?» — саме такі запитання лягли в основу лекції «Робота з підлітками», яку викладав Олександр Дубинін, керівник служіння «Молодь для Христа». «Якщо підліток до випускних класів не покається, то є вірогідність, що він взагалі може не прийти до Бога, — говорив викладач. — Наше завдання — сіяти, а Бог буде зрощувати! Як сказав Рік Уоррен, методи завжди змінюються, принципи ж залишаються незмінними».

Працюючи з дітьми, важливо бути психологом — розуміти мотиви поведінки дітей. Про те, як цьому навчитися, розповідали працівники Благодійного фонду «У колі друзів» (м. Київ) — Олена Бровко та Оксана Сидорчук. «Усяка поведінка дітей підкорена загальній цілі — відчувати приналежність до групи, — зауважили вони у ході лекційного курсу «Філософія поведінки дітей». — Порушуючи дисципліну, дитина усвідомлює, що веде себе неправильно, але може не усвідомлювати, що саме мотивує нею, а наше завдання — допомогти їй це зрозуміти».

За словами студентів, дні були насиченими новими знайомствами, ідеями, лекції — цікавими, а викладачі — відкритими та щирими. «Хочу подякувати організаторам навчального процесу і працівникам місії «Агапе» за благословенні дні, проведені навколо Божого Слова, у роздумах над своїм внутрішнім світом та дітей, яких Бог посилає нам назустріч у служінні, — говорить Тетяна Сидько зі Львова. — Особливо мене торкнулася тема «Консультування підлітків». Знання і розуміння, яке я отримала під час навчання, допоможуть мені ефективно працювати серед молоді. Дякую Богові за людей, які посвячують себе на служіння! Дякую організаторам школи за семінари і навчання».

Валентин ОПРЯ,
Світлана ЧЕЛУШКІНА (місія «Агапе»)

Більше фотографій тут

Попередня У Ківерцях на Волині відкрито новий дім молитви
Наступна Воскреслий розум

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Служіння дітям і підліткам

На Хмельниччині провели конференцію для дитячих служителів

16 вересня 2023 року в церкві «Благодать Христа» в м.

Служіння дітям і підліткам

Майже 120 дитячих працівників Вараського району навчилися будувати уроки за новою методикою

У с. Полиці Вараського району на Рівненщині  16 вересня пройшов

Служіння дітям і підліткам

Тривають семінари для дитячих євангелістів

Майже щотижня, у травні, координатори дитячого служіння виїжджають до помісних церков, щоб підготувати  команду із місцевих працівників-добровольців, які влітку будуть працювати із дітьми з невіруючих сімей.